Erdoğan’ın teşekkürünün perde arkası… Konu: Süleyman Soylu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta, Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı. Erdoğan’la birlikte deprem bölgesine giden heyette eski Bakan Süleyman Soylu’nun olmaması AKP çevrelerinde merak uyandırdı. 56 gün bölgede Kalan Soylu’ya ilişkin soru işaretlerini Erdoğan’ın teşekkürü bitirdi.

Deprem felaketinin ilk anlarından itibaren bölgeye giderek uzunca bir süre afet bölgesinde mesai yapan Süleyman Soylu’nun depremin yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heyetine dahil edilmemesi AKP kulislerinde merak uyandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Kahramanmaraş’taki törende yaptığı konuşmasında Süleyman Soylu’ya ismen teşekkür etmesi AKP kulislerindeki soru işaretlerini giderdi.

Erdoğan konuşmasında şunu ifade etti:
“Muhalefet diyor ki ‘1 yıl geçti, ortada bir şey yok.’ Kahramanmaraş burada, zahmet olmazsa bir turistik gezi de buraya yapın. Şu andaki İBB adayımız, o dönemdeki Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’un, aynı dönemdeki İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun, diğer tüm bakanlarımızın, kamu personelimizin tamamının, madencilerimizin, gönüllülerimizin, bölgedeki lisans üstü gayretlerini kim inkar edebilir?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x