Mark Zuckerberg Yarışa İddialı Girdi! Meta’nın Ücretsiz Yapay Zekası Midjourney’i Tahtından Edebilir mi?

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın çatı şirketi Meta, bu hafta ücretsiz bir yapay zeka görüntü oluşturucu tanıttı. Oldukça iddialı gelen ‘Imagine with Meta’, sektörün şu an lideri olarak görülen Midjourney (MJ) ile kıyaslanmaya başladı. Yarışın yapıldığı çoğu görselde MJ’in hala üstünlüğü bulunurken, Meta ise insan yüzleri ve detayları konusunda rakibini oldukça zorlayacak gibi. 

Buyrun hem kıyasları hem de detayları birlikte inceliyoruz ⬇️

‘Imagine with Meta’ tıpkı sektörün kralı Midjourney gibi metin istemlerinden yüksek çözünürlüklü görüntüler oluşturabiliyor.

Midjourney görüntüleri oluşturmak için 10 ila 120 dolar arasında değişen paketler sunarken, Meta’nın yeni yapay zekası ise bunu ücretsiz ve sınırsız yapıyor.

Şu anda sadece ABD’de kullanımda olan Meta’nın yeni yapay zekasını denemek için Türkiye’den VPN ile bölgeyi ABD seçmek gerekli.

‘Imagine with Meta’ hem Facebook hem de Instagram’da herkese açık bir şekilde paylaşılan 1.1 milyar görselle eğitildi.

Sosyal medyada öne çıkan yorumlarda insan yüzü ve detaylar söz konusu olduğunda Meta’nın en az Midjourney kadar başarılı olduğu ancak diğer alanlarda MJ’nin hala üstünlüğünün sürdüğü vurgulanıyor.

‘Imagine with Meta’ ayrıca telif hakları ve ünlü isimler konusunda da oldukça hassas bir filtrelemeye sahip ve Midjourney’deki özgürlük alanını bulmak zor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hadi buyrun yorumlara ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x