Sadece 1 gecede oldu! Dokunduğu her yeri maviye boyadı, sebebi gebelik çıktı

Çok normal ve sağlıklı bir hamilelik süreci geçiriyordu Keisha Sethi. Ancak bir gece ona bir şey oldu. Oturduğu klozetten giydiği atletlere, şortlara, elbiselere kadar dokunduğu her şey mavi oluyordu. Başlarda giydiği bir mavi elbisenin boya verdiğini düşündü. Ancak yine de buna tam olarak inanmıyordu. Çünkü her gün mavi giymiyordu ve ne kotları ne de mavi elbiseleri tişörtleri boya verebilecek cinsten değildi.

Nerden geliyordu bu mavi renk? Dokunduğu her şeyi mavi bir kalemle boyamış gibi oluyordu. Aklını kaybetmek üzereydi. Yaşadığı bu durumu sosyal medya hesaplarında paylaştı. TikTok ve Instagram’daki takipçileri birbirinden farklı olasılığı içeren yorum yaptılar. Ancak gerçek bambaşkaydı.

Sethi buna neyin sebep olabileceğini öğrenmek için sağlık uzmanıyla iletişime geçtiğinde şaka yaptığını düşündüler. Keisha Sethi, “Triyajı aradım ve bunu hiç duymadıklarını söylediler. Konuştuğum kişi şaka yaptığımı düşündüğü için gülüyordu” dedi.Sağlık merkezinden istedikleri cevabı alamayan Sethi ve eşi bu konuya kendileri çözüm bulmak için kolları sıvadılar. Başladılar araştırmaya, bu mavinin kaynağı neydi?

Sethi ve eşi tüm araştırmaların sonucunda aradıkları cevabı buldu. Keisha Sethi’nin dokunduğunu, giydiğini maviye boyamasının tek sebebi hamilelikte salgıladığı hormonlardı. Sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasında, “Görünüşe göre sadece cildim ve terimin rengi hormonlar nedeniyle değişiyordu” dedi.

Sethi kendisine tıbbi bir teşhis konulmamasına rağmen ter bezleri tarafından renkli ter salgılanmasına neden olan nadir bir durum olan Apokrin Kromhidroz ile karşı karşıya kalmıştı.

Başına gelenin ne olduğunu öğrendikten sonra içi biraz daha rahatladı. Sosyal medyada tanıştığı başka anneler de onunla aynı durumu yaşamıştı. Başkalarının da bu sorunları yaşadığını görünce korkulacak bir şey olmadığını gördü ve mutlu oldu. 24 yaşındaki anne adayının dokunduğu her şeyi maviye boyamasının tek sebebi hamilelik hormonlarıydı. Doğum yaptıktan sonra bu durumun düzene girmesini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x