Batuhan Karacakaya hakim karşısına çıktı

İstanbul 19. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya şikayetçi Ayşe Fatma Aslanpay ile avukatı ve sanık Batuhan Karacakaya ile avukatı katıldı. Duruşma, tarafların talebi doğrultusunda basına kapalı olarak yapıldı.

“ÇOK GÜZEL SÜRPRİZLER VAR”

Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Batuhan Karacakaya, “Her şey çok güzel gidiyor şu anda. Suçlamaları kabul edecek bir şey kalmadı ama çok güzel sürprizler var. Davanın ilk duruşması bitti şu an benim için güzel gidiyor” dedi.

“ŞİKAYETİMİZ DEVAM EDİYOR”

Aslanpay’ın avukatı Ümit Becel ise “Sanık Batuhan her ne kadar suçlamaları reddetmiş olsa da tüm ifadeler suçtan kurtulmaya yönelikti. İfadesinde ‘medya gücümün ve kitlemin farkındayım, rezil olmayı göze alamadım bu nedenle o videoyu Ayşe’ye çektirmek zorundaydım’ dedi. Zaten bahse konu video izlendiğinde mağdura zorla ve darp korkusuyla yaptırıldığı açıktır. Şikâyetimiz devam ediyor ve sanık Batuhan’ın tüm HTS kayıtları da incelenecek. Sonraki celse karar verilecek” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede olaydan bir gün önce Batuhan Karacakaya’nın “Bekliyorum gel, özlemedin mi?” şeklinde şarkı paylaştığı, Ayşe Fatma Aslanpay’ın oyuncunun evine gittiği ve orada bulundukları sırada Karacakaya’ya sahte bir hesaptan “Batuhan bu video sana 15 Şubat’ı hatırlatır, artık çok geç bunu magazinle paylaşırım” şeklinde mesaj geldiği, bunun üzerine Karacakaya’nın arkadaşını arayarak “Ayşe de video vardı, ben bu karıyı dövdüm, itiraf ediyorum videoda” şeklinde konuştuğu belirtildi.

İddianamede daha sonra Karacakaya’nın Aslanpay’a dönerek “Bu videoyu birine yaydın, buna çözüm üreteceksin” dediği, bunun üzerine Aslanpay’ın evden gitmek istediği ancak Karacakaya’nın “Bana video çekeceksin” ısrarında bulunduğu ve yazmış olduğu notu okutarak zorla video çektirdiği aktarıldı.

Söz konusu videoda Aslanpay’ın “Ben Ayşe Aslanpay, bugün 16 Şubat… 14 Şubat’ta erkek arkadaşımla ufak çaplı böyle biraz tartıştık, ertesi gün konuşmadığımız için vicdan azabı çeksin diye ona yüzüme biraz makyaj yapıp fotoğraf attım. Benimle görüşmek istediği için bana video attı ve ben o videoyu bir arkadaşıma gönderdim, arkadaşımla tartıştığımız için de o videoyu yayabileceğini düşündüğüm için ve böyle bir video çekiyorum, bu onun teminatı olması adına, o video tamamen benim kendi yüzüme yaptığım makyajdan dolayı çekilmiştir, ortada bir şiddet yoktu” ifadelerini kullandığının belirtildiği iddianamede, Aslanpay’ın kayıt yapıldığı sırada mimiklerinden zorla kaydının yaptırıldığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x